DOMŮ - Sportovní web pro kluky :: Trocha pohybu nikomu neublíží :-)

Běh proti homofobii a ke Světlu pro AIDS

V sobotu 16.5. ranní déšť naštěstí ustal a tak se mohlo deset atletů v 10 hodin pod pražským Vítkovem v pohodě připravit na start 2. ročníku Běhu proti homofobii v délce šest a čtvrt kilometru. Závod odstartoval Jirka Hromada. Hned první kroky byly pěkně náročné, protože vedly strmým stoupáním k Památníku. Vpředu se utvořila čtyřčlenná skupinka mladších běžců, mezi nimiž byli nakonec i všichni medailisté. Startovní pole se tak již brzy začalo roztahovat. Celý závod společně běželi vpředu Jirka V. s Petrem, kteří nakonec ve stejném čase doběhli i do cíle. Jako jediným se jim podařilo pokořit čas 30 minut (29:21). Takže ještě z cíle jsme dávali pokyn organizátorům, aby upravili dva diplomy pro pořadí na společné 1.-2. místo. Na třetím místě doběhl Ondra (30:40). Na čtvrtém místě se umístila jediná žena, Lucie (31:08). Pátý skončil nejstarší účastník a zároveň vítěz kategorie nad 35 let, Ivo (31:30). V souboji o šesté místo až v cílové rovince porazil Jirka B. Vláďu. Všichni běžci se vešli do 40 minut a nikdo nevzdal, takže zvítězili všichni.
Vyhlášení výsledků se ujala bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Protože prvního ročníku se zúčastnili jen tři běžci, znamená to nárůst o 300%. Takže příští rok by nás mělo běžet alespoň třicet :-), abychom trend udrželi.