DOMŮ - Sportovní web pro kluky :: Trocha pohybu nikomu neublíží :-)

Jak jsme dopadli na TESCO Grand Prix Praha 2010!

klikněte pro detail fotografie

Včerejší běh na 10 000 metrů byl po různých závodech včetně pro děti dost fyzicky natřískaný. Ve 20 30 běželo přes 2300 běžců! Teplota byla na běh celkem přijatelná, bylo zářijové teplo. V podvečer je vzduch v Praze vždycky horší, ale nemuseli jsme se strachovat sluníčkem ani deštěm. Trasa běhu byla zaměřená více na centrum - Staré Města a Malá Strana. Běželo se 4 krát přes Staroměstské náměstí, kde byl start i cíl. Běh nám znepříjemňovali dlouhé fronty běžců, kteří se valili po startu Pařížskou, dále Na Františku a tam obrátka zase do Pařížské. Fronty na cíl byly dlouhé a mnohým trvalo, než mohli běžet ve svém tempu. To byla nevýhoda a příště je lepší, se řadit blíže k startovní čáře - pokud se člověk na to cítí, aby nebránil za sebou rychlejším běžcům.

Běh vyhrál 28 letý Maročan Marofit MOURAD v čase 00:28:27, který např. uběhl maratón v Marrakech 31.1.2010 za 2:12. Jen o 2 vteřiny byl horší Tanzánec Marwa DICKSON v čase 00:28:29 a po něm o vteřinu později na třetím místě Keňan Chirchir HENRY.

Z naší sestavy byl Ivo PROCHÁZKA se startovním číslem 1356 běžící za Gay sport v čase 00:48:23 a v reálném čase 00:47:07 skončil na 764. místě. Ivo běžel poprvé 10 km v Praze v rámci PIM 21.09.03 a loni 12. 9.2009 doběhl v čase 0:51:15. Já jsem se start. číslem 2793 běžel za VÚ 6950 STARÁ BOLESLAV v čase 00:43:20 a v reálném čase 00:42:02 na 310. místě. Oproti minulému roku jsem se pohoršil, ale hlavně to přikládám frontám v prvních 4 km, které mě dost limitovali. Přesto jsem byl s Ivošem spokojeny a těšíme se na další společné běhy. Přidejte se k nám!