DOMŮ - Sportovní web pro kluky :: Trocha pohybu nikomu neublíží :-)

O tenisu

V Praze a jejím  blízkém okolí bydlí desítky kluků, co chodí hrát tenis. Od roku 2003 si organizují pro sebe jednodenní turnaje a účastní se pravidelně také zahraničních tenisových turnajů pořádaných mezinárodní tenisovou organizací GLTA. Kluci chodí samozřejmě také pravidelně hrát a trénovat a rádi přivítají nové zájemce všech výkonnostních kategorií od začátečníků až po závodní hráče o společné hraní, nebo také zájemce o účast v některé soutěži nebo v nějakém turnaji ať už doma v Praze, nebo v zahraničí.

V roce 2009 se díky skupině nadšenců povedl v Praze zorganizovat první mezinárodní turnaj patřící do okruhu mezinárodní organizace GLTA.  V létě 2010 proběhl velice úspěšně druhý ročník a mezinárodní turnaj Prague Friendly Tennis Open se tak zařadil mezi tradiční evropské mezinárodní turnaje okruhu GLTA. 

Mezinárodní tenisové turnaje okruhu GLTA jsou organizovány po celém světě a jsou koncipovány tak, že se hraje v pěti výkonnostních kategoriích, od začátečníků až po silné  závodní hráče, takže si každý najde svoji výkonnostní kategorii, kde si dobře zahraje. Všechny tyto turnaje okruhu GLTA navíc tvoří  jeden celek, kde jsou například hráči nasazováni dle výsledků na předchozích turnajích, je tvořen jednotný společný žebříček hráčů a mezinárodní organizace GLTA vyhlašuje každoročně soutěž o účast osmi nejlepších hráčů z každé kategorie v závěrečném turnaji mistrů. 

Zkuste si tedy třeba někdy naplánovat zajímavý prodloužený víkend a vydejte se s námi do nějakého pěkného města v Evropě nebo v zámoří, třeba do Paříže, do Londýna, do Barcelony, do Říma nebo do dalších více než sedmdesáti zajímavých měst po celém světě a zúčastněte se také spolu s námi velkého mezinárodního tenisového turnaje okruhu GLTA. Určitě to stojí za to.

Jestli chceš vědět více, podívej se do sekce "DALŠÍ" na rubriku "Tenisové odkazy" nebo napiš na hynek@gaysport.cz



webmaster: jirka@gaysport.cz